KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14207200
nr 1420 7200
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
"Restaurant". Signerad. Blandteknik på pannå, 28x48 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:21:49
27/9 19:16:49
John Jon-And
Läs mer om John Jon-And